Stwór

CREATURE – STWÓR

Szach mat CGI-ści! Zawsze wałkowałem wam, jak bardzo przedkładam porządną animatronikę nad wszelkie efekty cyfrowe. Dlaczego? Bo 95%  bajerów komputerowych starzeje się w ciągu lat, nie wytrzymując próby czasu.
Tutaj o czymś takim nie może być mowy, film ten ma 16 lat na karku, a wciąż udowadnia, że wpakowanie aktora w czadowy kostium rekina (moim zdaniem najlepszy żarłacz-mutant w historii kina) z animatronicznym łbem potrafi uczyć, bawić i wychowywać przez długie lata.

Koniec pieprzenia, już gadam o co tutaj chodzi. amerykańska marynarka w celach wojennych tworzy dwie istoty. Pierwszą z nich jest krzyżówka rekina oraz delfina, drugą natomiast, istna aberracja i pogwałcenie woli boskiej: rekin, delfin i człowiek tworzący nie hybrydę, ale zupełnie nowy gatunek, który zdolny jest do reprodukcji. 
McZestaw 3 w 1 ucieka ze swojej wodnej zagrody, zagryza swojego uboższego genetycznie kuzyna i kilku naukowców. Udaje mu się, niejako przy pomocy innego jajogłowego zbiec, by po wielu latach ponownie zacząć polowanie. 
Film trwa prawie trzy godziny, więc prócz wspaniałych, genialnych i absolutnie mistrzowskich scen z animatroniczną kukłą poznamy perypetie pewnego badacza żarłaczy białych, jego familii oraz ludzi zamieszkujących wyspę, na której rozegra się dramat.
Ciekawostką dotyczącą stwora jest to, że bardzo szybko się adaptuje. W pewnej scenie, gdy goniąc swoje niedoszłe ofiary ląduje na brzegu, jego dna mutuje wytwarzając płuca pozwalające mu oddychać na lądzie oraz nogi, za pomocą których gonił będzie rozwrzeszczaną hałastrę. 
Co na minus, żeby tak się nie rozpływać? Miejscami film tyćko się dłuży, a finał jest nieco rozwleczony. Tyle! Więcej grzechów nie pamiętam.
Jak dla mnie, miodzio! Oglądałem to za gówniarza i cholernie mi się wtedy podobało. Po latach, gdy w końcu odświeżyłem sobie to dzieło, jestem w stanie stwierdzić, że prócz „Szczęk” Spielberga, jest to mój ulubiony film o rekinie zabójcy.
Sorry „Ośmiorekinie”, właśnie spadłeś na ostatnie miejsce podium.
Dla zainteresowanych:
(trailera niestety brak)
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.