Skowyt 2: Twoja siostra jest wilkołakiem

HOWLING 2: YOUR SISTER IS A WEREWOLF
SKOWYT 2: TWOJA SIOSTRA JEST WILKOŁAKIEM

 

Nie jestem fanem pierwszej części „Skowytu” a że pozytywne wrażenie wywarły na mnie jedynie takie smaczki, jak motyw transformacji, finał, a także niezły wygląd wilkołaka, tak więc sami rozumiecie, że nie spodziewałem się po sequelu żadnych fajerwerków. Z drugiej strony, nie spodziewałem się też, że będzie to aż tak żenujące doświadczenie.

Panienka, która w finale poprzedniej części została nafaszerowana ołowiem na wizji, wyleguje się teraz w swojej trumnie i nie jest tak do końca martwa, jak by się to mogło wydawać postronnym ludziom. Po ciało denatki zamierzają wrócić jej bracia i siostry czyli kudłaci przedstawiciele wiadomego gatunku, z którymi na pieńku ma pewien podstarzały jegomość.


Okazuje się on być specjalistą od okultyzmu i stara się przekonać brata zmarłej, jak wielkie zagrożenie czai się tuż za wychodkiem. Stirba, przywódczyni „futerkowców” powróciła do tego świata i zamierza hulać tak, że okoliczni menele padną z wrażenia… martwi.

W końcu braciszek, wraz z małżonką dają wiarę siwowłosemu pogromcy nadnaturalnych stworzeń i ruszają na przysłowiowej „pełnej kurwie”, by obić ryjek zakochanej w rockowych okularkach i lateksie królowej.

„Glupiuki”. To słowo najlepiej pasuje do recenzowanego tu filmu i nie raz, nie dwa zakrywałem twarz poduszką, byle nie musieć patrzeć na co poniektóre sceny. Swoją drogą, dobrze, że zacząłem brać tabletki na nadciśnienie, po podczas oglądania z pewnością byłbym czerwony jak cegła… i rozgrzany jak piec.

W każdym razie, wciąż nie zmieniłem swojej opinii o tej marce i bardzo wątpię, że kolejne części wywrą na mnie lepsze wrażenie, ale cóż, pożyjemy zobaczymy.

Dla zainteresowanych:
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.