Koniec trasy

END OF THE LINE
KONIEC TRASY

 

Czy wiecie, jak wielu wspaniałych i zapierających dech w piersiach wydarzeń byłem świadkiem, gdy okazjonalnie woziłem dupsko naszymi zdezelowanymi pociągami, wyglądającymi jak zmutowane traktory giganty?

 

Każdy, kto jeździł PKP, wie jak okrutnie capi z archaicznych ubikacji, jaki tłok tworzy się na trasie Rzeszów – Bździochy Dolne i jak parszywy jest tak zwany „komfort” jazdy. Jednak gdybym znalazł się w takiej sytuacji, jak bohaterowie tego dzieła, nie opieprzyłbym już więcej żadnego kontrolera biletów, za głupie, sarkastyczne docinki. Słowo harcerza!

 

Grupka nieznajomych, podróżujących razem pociągiem, cudem uchodzi z życiem przed fanatykami, którzy otrzymując powiadomienie o zbliżającej się złej mocy, zaczynają szlachtować pasażerów za pomocą noży, ukrytych w całkiem pokaźnych krzyżach.

end-of-the-line-2007-demon

Wśród zabójców są zarówno młodzi, oddani Bogu ludzie, ale także takie ewenementy, jak ludobójczo nastawiona do świata babcia, której źle z ryjka patrzy.

 

Ocalali z pierwszej masakry, bijąc rekordy prędkości po mrocznych tunelach i przy okazji wyrabiając sobie czadową kondycję, muszą jakoś przeżyć, tak więc część z nich postanawia trzymać się z dala od osób podejrzanych o współdziałanie z czubkami lub w ostateczności spuścić łomot każdemu katolikowi, który nawinie się pod łom, siekierę czy co tam ze sobą niosą.

 

Plusami tego filmu są przyjemne, realistyczne i nieprzekombinowane sceny mordów (niełatwo jest odrąbać facetowi łeb jednym uderzeniem miecza), klimatyczna muzyka, rozkosznie prosta fabuła i okazjonalnie pojawiające się zjawy.

endoftheline

Na koniec musicie wiedzieć, że choć skupiałem wzrok tak mocno, że jedna z gałek ocznych zaczęła przypominać piłeczkę do ping ponga, to stworzenia widoczne na plakacie objawiły swe istnienie dopiero w… czekajcie na werble… ostatnich pięciu minutach filmu!

 

Czy mi to przeszkadzało? A skąd. Filmidło jest naprawdę zacne, choć niewyszukane i czasu przy nim spędzonego, nie uważam za stracony.

Dla zainteresowanych:
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.