Blair Witch Project

  the-blair-witch-project-553aaef5e8861

BLAIR WITCH PROJECT

Nie wiem czy zauważyliście, ale ostatnimi czasy recenzuję filmy, które bardzo wielu z was dzieciaczki uważa za kultowe. Pisałem już o rozczarowującej „Obecności 2”, nudnym i pizgającym sztampą „Naznaczonym” oraz o „Napalonej frytkownicy z Sosnowca”.

Dzisiaj backhandem zaserwuję wam kolejny kultowy klasyk, który podobnie jak reszta wspomnianych przeze mnie pseudo-paździerzy, nielicho mnie rozczarował.

bl3

Mowa tu oczywiście o prekursorze gatunku found footage, czyli filmie o wiedźmie z Blair. Podobnie jak na „Pasji” Mela „ZabićŻyda” Gibsona, ludzie oglądający tę produkcję w kinie mdleli, zupełnie przypadkowo upadając twarzami na krocza sąsiadów, wymiotowali do pudełek z popcornem i dostawali palpitacji serca.

Ci, którzy znają mnie dobrze, wiedzą, że jedyne co mnie przeraża to Apel Smoleński, dlatego też cholernie ciężko mnie czymś wystraszyć, a ten film nie robił tego dobrze nawet kilkanaście lat temu.

Fabułę streszczę wam szybko, bo absolutnie każdy o tym filmie słyszał. Grupka politologów po podstawówce znajduje kamień, który posiada kształt ogromnego, włochatego… karła. Pocierając go rytmicznie, uwalniają Wielkiego Przedwiecznego, co kończy się nadejściem nowoczesnego systemu totalitarnego.

2_blairwitch

Po wielu latach życia w piwnicy ze szczurami oraz opętaną przez diabła bagietką, nasi bohaterowie wychodzą na zewnątrz by zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem.

A tak na serio, sami wiecie o co tu biega, nie gadajcie, że nie.

Kończąć tę przygłupią recenzję powiem tylko tyle, że tak jak ów film nie straszył dawniej (usnąłem na nim), tak przy ogromie filmów z tematyki FF, dzisiaj prezentuje się jeszcze bardziej mizernie.

Jeśli nie zgadzacie się z moim zdaniem, napiszcie SMS o treści „Ravioli ze szpinakiem” na numer, jaki uznacie za stosowny. Albo po prostu napiszcie komentarz czy cuś.

Dla zainteresowanych:

Cały film

Werdykt:

3 piwa

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.