30 najlepszych horrorów na dobryhorror.pl

Tak się rozpędziliśmy z naszą produktywnością, że gdzieś tam po drodze stuknęło nam 300 postów, co przeoczyliśmy i nie daliśmy standardowego postu z kolejną 10 najlepszych horrorów. Czym prędzej nadrabiamy tą zaległość, zwłaszcza, że nieźle nam obrodziło dobrymi tytułami.

1. Hellraiser 1.

Najbardziej klasyczna część, jednej z najbardziej klasycznych serii, która dała nam jedną z najbardziej klasycznych klasycznych postaci w historii horroru i masę klasycznych scen. Czyli nawet nie klasyk, do kwadratu tylko do potęgi czwartej.

2. „To” część pierwsza

Świetny przykład jak wziąć najlepszą i najstraszniejszą książkę Kinga, któremu schrzanili większość ekranizacji i tego nie schrzanić. A poza tym, za to, że wcale nie jest jałową i rozstrzygniętą  z góry dyskusją, dyskusja czy Bill Skarsgård nie dorównał w roli Pennywise’a Timowi Curry. TIMOWI CURRY.

3. Egzorcysta.

No dobra, bez jaj.

4. Dziedzictwo.

Za to, że faktycznie jest duchowym spadkobiercą filmu z punktu 3 powyżej. I w zasadzie wszystkiego, za co kochamy ten gatunek.

5. Suspiria- oryginał

Za hipnotyzujące połączenie piękna i szaleństwa na poziomie artystycznym do dziś nie do pobicia.

6. Mandy

Za hipnotyzujące połączenie piękna i szaleństwa prawie dorównujące Suspirii, a na dokładkę dodające schizoidalną psychodelę i Nicolasa Cage’a w najwyższej formie.

7. Sierota

Za bycie rasowym thrillerem,  w starym stylu, z suspensem ostrym jak maczeta Jasona i twistem tak dobrym, że nawet GoroM postanowił go nie zdradzać.

8. Ghostland

W zasadzie bezbłędny reprezentant fali francuskiej ekstremy. Jak można tego nie lubić? To taka kremówka wśród horrorów.

9. Apostoł

Za bycie objawieniem roku, nie tylko Netflixowym, ale w ogóle. Oraz za świetne wykorzystanie wielu klasycznych (i lubianych motywów), w taki sposób, że daje nam to naprawdę świeżą, klimatyczną całość.

10. Uciekaj

Za to jak bardzo namieszał, strollował (kogo trzeba), szturmował Oscary, i jak bardzo (chyba, ale powoli wydaje się to potwierdzać) dał nam nową gwiazdę na firmamencie kina grozy.  Bo w sumie zgadzamy się ze wszystkimi argumentami, za tym, dlaczego tak się stało.

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.