Tucker i Dale kontra zło

  
TUCKER & DALE VS EVIL
TUCKER I DALE KONTRA ZŁO
Ludzie ze wsi, nawet ci potulni, ogoleni oraz skorzy do używania szamponu budzą w człowieku miejskim dziwną mieszankę przerażenia i dystansu oraz posiadają nadnaturalną barierę obronną w postaci ignorancji, która wprawiłaby w osłupienie oddział najemnych zawadiaków.
Jednakże w dziele nieznanego mi reżysera (nie chciało mi się sprawdzać kto to) stereotypy, zwłaszcza te filmowe biorą górę i w połączeniu z serią nieszczęśliwych wypadków przedstawiają spokojnych mieszkańców wsi jako wynaturzonych zabójców… przynajmniej w oczach ich ofiar.
Dwóch kumpli, nieco znużonych bytowaniem na pierwotnych wiejskich terenach postanawia zagadać z wyposzczonymi i suchymi jak trupy przyjezdnymi panienkami. Jeden z nich gaworzy, rzuca kilka niezręcznych tekstów i finalnie zraża do siebie przyjezdnych.
Nieco później wszyscy spotykają się w dosyć niezręcznym momencie, a spotkanie to owocuje wieloma zgonami. Ludzie tuż przed śmiercią są ćwiartowani, bebeszeni i jednoczeni z glebą za sprawą zwykłego przypadku… niestety cała „zasługa” spada na bogu ducha winnych wiejskich chłopaków.
Podczas seansu zaskoczony byłem, jak zgrabnie można bawić się typową slasherową konwencją o nieuprzejmych i krwiożerczych wiochmenach. Brakuje tu co prawda motywu tortur, sodomii i kanibalizmu, ale filmidło broni się zajebiaszczym humorem sytuacyjnym.
Jest zabawnie, krwawo, czasem zaskakująco, a nawet romantycznie!
Dla zainteresowanych:
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

3 komentarze

  1. Toż to już prawie mainstream 🙂

    Odpowiedz
  2. Wiem… możesz mnie zbesztać, ale czasami nawet mainstreamowe rzeczy są tak idiotycznie dobre, że warto palnąć reckę 😉

    Odpowiedz
  3. A Troll tak rozkosznie zachęca z plakatu :):)

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.