Fabryka śmierci / Death Factory

No cóż, niekiedy trudny jest bardzo los recenzenta, bowiem czasem musi, z dużym uszczerbkiem swojego zdrowia psychicznego zwłaszcza w obszarze odpowiedzialnym za poczucie estetyki, przebrnąć przez strasznego gniota  oferującego 1,5 godziny męczarni, żeby móc z czystym sumieniem i rzetelnością ostrzec czytelników żeby nie szli tą drogą.

Fabryka śmierci jest właśnie takim filmem, przed którym trzeba jednoznacznie ostrzec. Jestem przyzwyczajony do wszelkich form kiczu i tzw. kina klasy B do tego stopnia, że często całkiem nieźle się na nich bawię, ale niestety przy Death Factory, co chwila zaliczałem facepalmy i łapałem się za głowę, tak zły jest to film.

I nie, nie jest to film dobrze zły jak Śmierć w Tombstone ani zawierający ciut więcej plusów niż klasyczna szmira, jak Yeti: Mordercza Stopa.  Co więcej jest to typowe kino klasy Z, w którym większość rzeczy jest  nawet gorsza niż w standardowych produkcjach tego gatunku.

Obraz ten to typowy slasher, w którym teoretycznie atrakcyjna młodzież powinna udać się na szaloną imprezę, w czasie której powinni się zmierzyć z szalonym killerem w sposób gwarantujący dużo akcji bądź to ganianej bądź pełnej napięcia.
Tutaj mamy uwaga, uwaga:

– młodzież bardzo umiarkowanie młodą(!)(nawet bardziej niż ja);

– jeszcze bardziej umiarkowanie (!!)atrakcyjną;

-która udaje się na masakrycznie nudną imprezę;

-i której zostaje zafundowane RNMP (dla tych co skipnęli Tango i Cash: Rodzona Matka Nie Pozna) bez żadnego napięcia i ganianego tzn. zupełnie znikąd;

-przez kilera, który ma origin ściągnięty chyba od Bebopa i Rokstedyego z Wojowniczych Żółwi Ninja (w filmie wypada to wyjątkowo durno)
Zwykle nie posiłkuję się cudzymi opiniami lub linkami, ale tym razem zrobię wyjątek bo pasuje

https://www.youtube.com/watch?v=vmafNJCVHfs

 Nic tu się kupy nie trzyma, a na końcu jak następuje standardowe wyjaśnienie przez głównego złego, o co tak naprawdę chodzi trzyma się jeszcze mniej. Aktorstwo jest tragiczne, a jedyna aktorka, która wydaje się, że na tle całej obsady mogłaby coś sensownie zagrać, to najpierw pokazuje, potem wrzeszczy i następie umiera.

Dwie rzeczy ujdą. Miejsce akcji jest ładnie obskurne, obdrapane i opuszczone, a przez to dość klimatyczne. Z tym, że  kolegów i koleżanki z USA może ono straszyć, u nas budzi raczej miłe wspomnienia miejscówek odwiedzanych w dzień wagarowicza (pozdro opuszczona fabryka przy POW!). Pomysłowy jest design kilerki, niestety głównie spotkania z nią wyglądają tak, że wyrasta spod ziemi, charczy, ktoś się zalewa litrami keczupu, po czym bestia znika tak od czapy jak się pojawiła.

Soundtrack do tematu.

http://horroryonline.pl/film/fabryka-smierci-death-factory-2002/785

 

Podobało Ci się?

1 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.