Paradoks

PARADOX – PARADOKS

Mam nadzieję, że wybaczycie mi podejście do recenzji kompletnie od dupy strony, ale coś mi świta pod czerepem, że tak będzie lepiej.
Powiem wprost, że ten film jest tak słaby wizualnie, że dziesięciolatek dopiero wypuszczony z piwnicy, w której przetrzymywany był od dziecka, załamałby się i zamknął tam z powrotem widząc coś takiego.
Jak mało kabony można mieć, żeby nie stać było człowieka na nakręcenie sceny na farmie? Zamiast tego, aktorzy stoją na tle zdjęcia, wyraźnie się od niego odcinając.
Co więc sprawia, że przez półtorej godziny będąc wystawiony na wizualną apokalipsę, bezproblemowo dotrwałem do końca przy jednym piwku? Fabuła, pomysł, serce włożone w projekt, który od początku (finanse) był skazany na kompletną porażkę.
Wyobraźcie sobie alternatywną wersję naszego świata, z tą różnicą, że nauka jest nic nie znaczącą i wyśmiewaną gałęzią wiedzy, w opinii 99% ludzi tak pomocną jak tabliczki Ouija u nas.
Tamtejszym ludziom do transportu służą pegazy i gargulce, a w specjalistycznych uczelniach prawa, zamiast metod śledczych, każdego adepta uczy się nekromancji.
Do świata magii przedostaje się kilku zabójców z naszej strony, których mordy nie pozostawiają za sobą magicznych śladów, więc wobec braku bazowych czynności śledczych, są niewykrywalni.
Policjantowi, który jako jeden z nielicznych wierzy w skuteczność nauki, w znalezieniu intruzów pomaga magicznie przedłużający swoje życie Winston Churchill oraz hobbystycznie zajmująca się mugolskim badziewiem skośnooka właścicielka sklepu.
Do tego wszystkiego dodajmy komiksową narracje, przyzwoitą grę aktorską oraz nieźle zrobionego Final Bossa, na którego poszło chyba 90% budżetu filmu.
Wiem, że większość z was, jeśli jakimś cudem włączy tę produkcje będzie mnie gonić z pałami i brzydko krzyczeć, ale nic na to nie poradzę. Pomimo katastrofalnych efektów CGI oraz arcydziwnego scenariusza (a może właśnie dzięki niemu) bardzo fajnie się przy tym bawiłem.
P.S. Dla ludzi, którzy bez choćby poprawnych efektów specjalnych nie są w stanie wysiedzieć przy monitorze, Paradoks” będzie największą (prócz Birdemic 1 i 2) tragedią jaką spotkał ten świat.
Dla zainteresowanych:
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.