Ghost story, trochę opętania a na dodatek dramat rodzinny.

Jeśli chodzi o wątki dramatyczne to bohater od razu budzi naszą sympatię a sytuacja, w której się znalazł jest na tyle prosta, że od początku wciąga, na tyle życiowa, że sprawia, iż można identyfikować się z główną postacią i na tyle dramatyczna, że mocno trzyma w napięciu.

Zaś jeśli chodzi o horror, to sposoby straszenia nie są może super oryginalne, ale zrealizowane w taki sposób, że autentycznie mogą przerazić, W kilku momentach stężenie grozy jest naprawdę wielkie. Jest dosyć tajemniczo i fabuła rozwija się w odpowiednim tempie, odsłaniając coraz więcej, Zakończenie też jest odpowiednio mocne z i z odpowiednią dawką makabry.

Horror w sumie splata się tu z dramatem w spójną całość i obie te części trzymają poziom. Minusem jest to, że fabuła nie jest w sumie zaskakująca, nie ma super twistów i zwrotów akcji i wszystko zmierza do oczywistego finału. Jeżeli ktoś się już w życiu naoglądał horrorów to może poczuć lekkie rozczarowanie. Dla znawców ten film będzie dobry, dla pozostałych-bardzo dobry.

http://horroryonline.pl/film/the-canal-2014/883

Udostępnij.

Zostaw komentarz