Obecność

THE CONJURING
OBECNOŚĆ

 

Pierwszy kontakt z „Obecnością” miałem ze dwa lata temu, ale przyznać się wam muszę, że moje wrażenia były równie dziwne, jak podczas niedzielnego stosunku z kurczakiem, którego wcześniej wyciągnąłem z gorącego rosołu. O co mi dokładnie chodzi? O to, że niby wszystko było ok, ale po opiniach innych osób, spodziewałem się czegoś znacznie lepszego.

 

Dzisiejszego dnia, postanowiłem jeszcze raz zmierzyć się z pierwszą częścią, ponieważ bardzo wielu z was sika po gatkach z zachwytu nad tą produkcją oraz sequelem, który właśnie ujrzał światło dzienne.

 

Jeśli nie mieliście styczności z tym dziełem, pozwólcie, że szybciutko zaserwuję wam zarys fabularny, dobra?

Małżeństwo demonologów, którzy niejednemu duchowi skopali zadek, zostaje wezwane do szczególnego przypadku nawiedzenia. Jakaś krnąbrna, zła i z pewnością nie znająca się na żartach siła zaczyna prześladować parkę, posiadającą aż pięć córek. Sześć kobiet, równa się dwanaście… a zresztą nieważne.

 

W każdym razie, specjaliści od poskramiania upiorów mają nielichy problem, ponieważ mroczny byt jest tak potężny i zawzięty, że sami nie mogą sobie z nim poradzić. W domu latają krzesła, ludzie są targani za włosy i nogi, na ich ciałach pojawiają się zagadkowe siniaki, a do tego smród gnijącego mięsa, psuje każdą rodzinną imprezkę.

Gdy nasi bohaterowie przybywają na miejsce i próbują namieszać w planach sile nieczystej, ta wkurwia się do tego stopnia, że wszystkim domownikom zaczyna grozić śmierć w męczarniach.

 

Gdy dawnymi czasy widziałem ten film, kompletnie nie zrobił na mnie wrażenia, a po dzisiejszym odświeżeniu go sobie, moje odczucia nie zmieniły się zbyt mocno. Tym razem bawiłem się nieco lepiej, choć do zachwytów było mi daleko.

 

Jest poprawnie i miejscami nawet interesująco, ale finalnie rzecz biorąc, piał z zachwytu nie będę i drugą część obejrzę tylko dla przyzwoitości.

Dla zainteresowanych:
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

2 komentarze

  1. Dlaczego przez transwestytę? Czym się różni gówność gówna transwestyty od gówności gówna kogokolwiek innego?

    Odpowiedz
  2. Na Discovery mówili, że jest bardziej sypkie.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.