Ginger snaps

GINGER SNAPS

 

Ileż to lat musiało minąć, ile więcej siwych włosów na łbie wyrosnąć musiało, nim w końcu zdecydowałem się, by odświeżyć sobie tę produkcję? Ano dużo, w końcu młodzieniaszkiem przestałem być jeszcze w czasach, gdy moim marzeniem była praca konserwatora zwłok lub badacza rekinów.

Jak sami widzicie czasu minęło w cholerę, ale przyjemnie jest mi stwierdzić, że recenzowane tu filmidło wciąż bardzo przyjemnie się ogląda i coś czuję, że bardzo niedługo zarzucę sobie kolejną część tej nieco dziwacznej trylogii o wilkołakach.

Wyobraźcie sobie dwie siostry, który nie dość, że są typowymi szkolnymi outsiderkami, to na dodatek uwielbiają wszelkie tematy związane ze śmiercią, a ich hobby jest fotografowanie się w pośmiertnych pozycjach. Jakieś skojarzenia z waszego dziwnego dzieciństwa? Tak też myślałem.

jjj

Ich sytuacja diametralnie się pogarsza, gdy jedną z nich porywa UFO… no dobra, tak naprawdę zostaje pogryziona przez wilkołaka. On sam kończy żywot rozsmarowany na masce ciężarówki, a pochlastana przez sierściucha dziewczyna zaczyna się przemieniać zagrażając sobie i innym, chociaż zwłaszcza innym.

Babeczce rośnie ogon, pazury oraz kły i dodatkowo właśnie zaczęła jej się pierwsza w życiu miesiączka, a musicie wiedzieć, że nie ma nic groźniejszego niż wilkołak podczas okresu. Jej młodsza siostra wraz z lokalnym dilerem postanawiają pomóc w rozwiązaniu problemu, ale nie spodziewają się, że rozbuchane hormony obarczonej klątwą likantropki, w połączeniu z „przyjazdem cioci” mogą przerosnąć ich możliwości.

j

Chociaż w jednej z końcowych faz przemiany ofiara wilkołaka wygląda jak wampirzyca, żywcem wyjęta z głupawego serialu o Buffy, to mimo wszystko jest to jedyny minus. Bywa krwawo, czasem zabawnie, a animatroniczno-plastikowy zwierz, nawet pośledniego sortu zawsze będzie podobał mi się bardziej niż jego komputerowo generowany kuzyn. Jeśli wiecie o co mi chodzi.

Dla zainteresowanych:
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.