Ed Wood

ED WOOD

 

Tak już mam, że Tima Burtona lubię od dawna i choć żaden z jego filmów (chyba) nie pojawił się na tym blogu ze względu na odmienną stylistykę, to tę pozycję koniecznie musiałem zrecenzować, ponieważ jest to koloryzowana, fabularyzowana biografia Eda Wooda, jednego z najgorszych reżyserów wszechczasów, którego „największym” dziełem jest bezdyskusyjnie „Plan 9 z kosmosu”.

Kto nie widział „P9ZK” ten pipka, bo warto się na niego połakomić dla ogromu absurdów, niedoróbek i sztucznego aktorstwa, a my takie rzeczy uwielbiamy co?

edd

Wracając do recenzowanego tu filmu, Tim Burton stworzył ten obraz w specyficznym dla siebie stylu, więc nie dość, że jest to dzieło czarno białe, to na dodatek klimat dawnych lat jest w nim znakomicie wyczuwalny, dzięki czemu można bez problemu zatopić się w nim niczym obciążone kamieniami zwłoki w urokliwym bagnie.

Ukazana jest tu historia Eda (w tej roli Johnny Deep), który uwielbiał przebierać się w damskie ciuszki, ale także był bardzo płodnym i przepełnionym entuzjazmem reżyserem, który poszczycić się mógł przyjaźnią z ikoną kina (rewelacyjna rola Martina Landau) Belą Lugosim.

ed

Film ogląda się jednym tchem i zabawa będzie przednia dla każdego, kto lubuje się w takich klimatach lub/i ciekawi go postać tego niesamowicie pokręconego reżysera. Dodam również, że to jedna z moich osobistych perełek, tak więc jeśli choć trochę liczycie się z moim zdaniem, to nie możecie przepuścić tego filmu.

Dla zainteresowanych:
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

3 komentarze

  1. Landau bezkonkurencyjny 🙂 Niemalże kradnie całe show 😀

    Odpowiedz
  2. idz kup browar bo nic ci debliu juz nie pomoze nara

    Odpowiedz
  3. A w domu wszyscy zdrowi cukiereczku ? 🙂

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.