Chudszy

Dziś krótkie przemyślenia odnośnie ostatnio przeczytanej książki: “Chudszy” Stephena Kinga, która została pierwotnie wydana pod pseudonimem.

Nie dziwimy się. Jeśli ktoś szuka ciężkiej, gęstej, osaczającej atmosfery charakteryzującej utwory mistrza to się rozczaruje. Książka przypomina miniatury typu Opowieści z Krypty czy inne historie z dreszczykiem. Jest delikatny niepokój i też trochę humoru.

Czyta się to świetnie. Wcale nie cienką książkę da się ogarnąć w kilka godzin. Ale King nie byłby sobą, gdyby nie przemycił spostrzeżeń na temat natury ludzkiej (tu kruchość więzi rodzinnych). Oczywiście warsztat pisarski jest standardowo niewiarygodny. Rozrywkowe czytadło bez przytłaczającej grozy, ale i bez zadęcia. Kunszt formalny sprawia, że nie da się oderwać mimo braku grozy. Ale dreszczyk jest:)

 

 

Have your say!

0 0

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.