Rozkład

 
DECAY

 

ROZKŁAD

Ultra katolickie wychowanie, w połączeniu ze zwykłym sadyzmem i nienawiścią do reszty społeczeństwa często skutkuje tym, że bombardowany takimi wzorcami podrostek wyrasta na istny pomiot piekieł.

 

Jeśli jego psychika nie jest zbyt odporna na negatywne wzorce, kończy się to mordowaniem kotów, torturowaniem ludzi oraz robieniem brzydkich, bezwstydnych rzeczy przy fontannach w centrach handlowych.

 

Co innego jednak, gdy naturalna dobroć i łagodność przeważa nad złym cechami. Wtedy ludziska moje, ważna jest tylko miłość i potrzeba bliskości do drugiego człowieka. W tym wypadku jest to wersja bardzo zaburzona i chora, ale każdy ma jakieś potrzeby, co?

Johnatan, odludek mieszkający sam w domu po zmarłej matce jara się kwiatami, kluczami i innymi dziwactwami, żyjąc sobie spokojnie i nikomu nie wadząc. Pewnego dnia w jego domu pojawiają się dwie panienki z okolicy, które mają wyraźną chętkę na przetrzebienie jego domowych zapasów.

 

Jedna z nich zostaje zaskoczona przez faceta i wystraszona spada ze stołka, lądując tak pechowo, że ponosi śmierć na miejscu. Druga z szabrowniczek dostrzega Johnatana przy ciele koleżanki i wybiega w panice na zewnątrz gdzie zostaje potrącona przez samochód… bo nieszczęścia ponoć chodzą parami, prawda?

 

Wychudzony okularnik postanawia zaopiekować się denatką z rozbitą czaszką i jednocześnie umilić sobie codzienną rutynę. Jada z nią kolacje, milczy w zadumie, myje ją i ubiera. Miłość pełną gębą! Niestety panienka zaczyna szybko gnić, jej skóra odpada od ciała, w ustach lęgną się larwy… innymi słowy, jej opiekun ma twardy orzech do zgryzienia.

Film pochwalić się może iście ślimaczym tempem prowadzenia narracji, stonowanym klimatem i minimalistycznym podejściem. Nie ma tu eksplozji, pościgów i innych zapchajdziur, a tylko prosta i poniekąd wciągająca historia o potrzebie bycia kochanym.

Jeśli lubicie spokojne i pozbawione efekciarstwa dramaty z lekkim zabarwieniem makabry, to powinniście być usatysfakcjonowani. Mi siedziało się przy tym dosyć przyjemnie i choć czasami lekko wiało nudą, ale całokształt wypada zdecydowanie na plus.

Dla zainteresowanych:
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.