Pontypool

PONTYPOOL
 

Przejadły się wam filmidła o krwiożerczych trupach, w których pokąsani przez nie ludzie, po jakimś czasie dołączają do tej wesołej, gnijącej gromadki?

No to drogie dzieciaczki, tatuś przygotował dla was coś świeżego. Co powiecie na film o zombie, lecz bez zombie?

ponty

Co powiecie na film, którego akcja rozgrywa się w studiu pewnego radia, do którego dochodzą wiadomości o dziwnych zamieszkach na ulicach, niekontrolowanych napadach agresji oraz dziwnych słowach, wypowiadanych przez zawładniętą obłędem hordę?

Brzmi ciekawie? No pewnie, że tak. Od pierwszych chwil spędzonych przed monitorem, (32 cale, a jak!) siedziałem jak zaklęty, czekając co stanie się dalej.

pontypool-radio-station

Fabuła powolutku mknęła do przodu, coraz to nowe informacje napływały do radia, wywołując konsternacje i niedowierzanie pracujących tam osób. W końcu, gdy „zaraza” dociera i do samego studia, ekipa zaczyna podejrzewać co może być przyczyną takich zachowań.

70% filmu ogląda się znakomicie, efekt końcowy psuje jednak jego kolejne 30%. Ogromny potencjał, który promieniował z niego, niczym z czarnobylskiego reaktora został w dużej mierze zmarnowany, przez nieprzemyślaną i płaską jak stopy platfusa końcówkę.

pontyyyy

Mimo wszystko, bardzo zachęcam do zmierzenia się z tym filmem. Nie uświadczycie tu pościgów, strzelanin, a jedynie dialogi okraszone minimalną dawką posoki. W każdym razie, warto dać mu szansę.

Dla zainteresowanych:
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.