Omega Doom

OMEGA DOOM
Żeby było jasne… uwielbiam Rutgera Hauera, a postapokaliptyczne filmy ubóstwiam równie mocno.
Jednak to, co zostało mi zaprezentowane w tym dziwolągu sprawiło, że co 3-4 minuty śmiałem się jak opętany „podziwiając” bzdurne teksty, koszmarnie tandetne efekty specjalne oraz idiotyczną, pisaną na kolanie fabułę.
Tytułowy bohater jest cyborgiem, który po strzale w czajnik stracił pamięć. Wpierw zabijał ludzi i tępił ich niczym kociak myszki, ale pod wpływem headshota stracił do tego zapał.
Trafiając do mini-miasteczka, w którym frakcje cyborgów oraz klonów czekają na sposobnośc, by przejąć kontrolę nad składem broni nasz bohater infiltruje oba obozy, szanując jedynie odczepioną od korpusu głowę androida i panią barman.
Wnet nad miasteczkiem rozbrzmiewa echo lokalnej wojny, a podstarzały cyborg wydaje się być najlepszym remedium na zło, bezzasadną przemoc, stosunki przedmałżeńskie, obrońców klauzuli sumienia oraz prawicowe organizacje pozarządowe.
A tak na serio, filmidło to jest jednym wielkim zlepkiem koszmarnie głupich scen, po których obejrzeniu koń popuściłby w galoty. Nie ratuje tego ani Hauer, ani przyzwoite plenery. 
Można mieć do tego sentyment, ale wybitnie nie wytrzymał on próby czasu i to w żadnym aspekcie.
Dla zainteresowanych:
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

5 komentarzy

 1. Ej, nie może być AŻ TAK źle. 😛 Znaczy… ok, oglądałam to za dzieciaka, ale wtedy mi się podobało^^ Chyba czas odświeżyć.

  A Hauer zmiażdżył system jako Bog w Lexxie. Dziwniej nie będzie.^^

  Odpowiedz
 2. Też za dzieciaka mi się podobał, niestety połowa scen jest żenująca, a androidy/klony myślące, że 3-4 osoby wygrają wojnę z ludzmi (o ile zdobędą spluwy) to już inna para kaloszy;)

  Odpowiedz
 3. A mimo wszystko chciałbym kiedyś zobaczyć 😀

  Odpowiedz
 4. Hej, a może byś tak następnym razem ''Rapemana'' zrecenzował, co? Bo to naprawdę zryte, japońskie ,,dzieło'' jest. 😉

  Odpowiedz
 5. Japońskich unikam z jednego względu… po 5 minutach gubie się, bo nie potrafię rozróżnić aktorów 😉 Ale obiecuję Ci że spróbuję w najbliższym czasie

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.