Nocny pociąg z mięsem

MIDNIGHT MEAT TRAIN – NOCNY POCIĄG Z MIĘSEM

Czasem po prostu tak jest. Człowiek zarywa nocki, oglądając (dla dobra ludzkości, oczywiście) różne popierdolone filmy, a kiedy trafi na taki, który naprawdę mu się spodoba, zostaje natychmiast wdeptany w ziemię, przez tandetną, naciąganą, czerstwą jak bułki z Tesco końcówkę. Wielki finał, tego naprawdę niezłego skądinąd filmu, pozostawia człowieka w stanie, w jakim z reguły znajduję się po zdaniu sobie sprawy, że: 
a) Święty Mikołaj nie istnieje
b) prawdopodobnie nie dożyje własnej emerytury
c) 90% Polskich studentów, w tym on sam, będzie pracować za najniższą krajową
Clive Barker, pisarz i artysta, odpowiedzialny chociażby za stworzenie scenariusza do filmu „Hellraiser” (tak, to ten pinezkogłowy albinos z szatańską kostką rubika), tym razem mistrzowsko pokazał całemu światu, jak na własne życzenie, z świetnie zapowiadającego się, klimatycznego filmu zrobić przeciętniaka. Co z tego, że film wciąga od pierwszych parunastu minut, występują w nim bardzo dobrzy aktorzy, a specjaliści od kręcenia ujęć spisali się znakomicie? A gówno z tego. 
Film opowiada o fotografie, który chcąc wypłynąć na szerokie wody zapuszcza się w niebezpieczne rejony miasta, by uwiecznić jego najczarniejsze oblicze. Jego życie komplikuje się, gdy sławna modelka, którą uratował przed gwałtem, następnego dnia zostaje uznana za zaginioną, a on sam, podejrzewa o to tajemniczego, ubranego w czarny garnitur mężczyznę, któremu przypadkowo zrobił zdjęcie.
Tak przedstawia się zarys fabularny, a jeśli chodzi o to, o czym pisałem wcześniej, może to tylko moje fanaberie, a sam finał został przeze mnie źle zrozumiany? Może mam klapki na oczach i nie potrafię docenić tak „ciekawego” zakończenia? Chuj to wie, w każdym razie warto oglądnąć, by samemu się przekonać. A nuż nie mam racji.
Dla zainteresowanych:
Werdykt:

Podobało Ci się?

1 0

1 komentarz

  1. Tragedia jest tym większa, że film powstał na podstawie opowiadania Barkera. Czytałem jego streszczenie i końcówka jest znacznie lepsza niż to co w filmie odwalili. Zaryzykuję wręcz, że gdyby to tak nakręcili, to Barker miałby następny sukces na miarę Hellraisera. Niepojęte, jak można to było tak zjebać.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.