LA HERENCIA VALDEMAR I
DZIEDZICTWO WALDEMARA I

 

 

Wiecie bardzo dobrze, że filmy na bazie Lovecrafta darzę szczególną estymą, a jeśli dodatkowo potrafią one wciągnąć od pierwszych minut, to już wiem, że zakończę seans w stanie względnie trzeźwym.

Ta Hiszpańska produkcja przedstawia historię Valdemara oraz jego żony, którzy prowadzą przytułek dla sierot i ciułają kasę, by w końcu sami zaadoptować jedno z dziedziaków.

By przyspieszyć przypływ pieniędzy, facet, który od dłuższego czasu bawi się w iluzje fotograficzną organizuje fikcyjne seanse spirytystyczne, które pozwalają im zdobyć prestiż, wpływy i pieniądze.

444

Po jakimś czasie ich kręcactwo wychodzi na jaw a Valdemar trafia do więzienia, z którego zostaje wyciągnięty przez Aliestera Crowleya, sławnego okultyste, który w ramach rewanżu prosi go o pomoc w pewnym rytuale.

To jednak tylko jedna z gałęzi opowieści, druga ma miejsce w czasach obecnych, gdzie wiele lat po śmierci małżeństwa rezydencja Valdemara jest osławionym miejscem kultu, w którym znikają ludzie.

"LA HERENCIA VALDEMAR" de Jose Luis Alemán para LA CRUZADA ENTERTAINMENT- 2008

Te dwa trzony zazębiają się ze sobą i tworzą bardzo zgrabną historyjkę, której finał poznamy dopiero w drugiej części.

Pierwszą odsłonę polecam nie tylko miłośnikom Lovecrafta, ale wszystkim, którzy cenią sobie specyficzny klimacik i gęstą atmosferę.

Nie wiem jak wypadnie przy tym część druga, ale mam nadzieję, że podobnie jak tutaj będzie trzymała poziom.

Dla zainteresowanych:
https://www.youtube.com/watch?v=h7ajpDFFyDU

Werdykt:

 

Udostępnij.

5 komentarzy

  1. Absolutna rewelacja, ubawiłem się świetnie, bo kolesie totalnieodjechani szczególnie od momentu, w którym zetknęli sie z nowoczesną techniką 🙂

Zostaw komentarz