Armia ciemności

ARMY OF DARKNESS – ARMIA CIEMNOŚCI

Nie ma chyba zbyt wielu osób, które nie słyszałyby o tej produkcji. Przepełniona slapstickowym humorem, trzecia część serii „Evil Dead”, wciąż bawi doskonale, pomimo upływu wielu lat, które ciążą na jej barkach.
Ash, główny bohater poprzednich części, znany z tego, że jako jeden z niewielu potrafi załadować „dwururkę” za pomocą piły łańcuchowej, ma kompletnie przejebane jeśli chodzi o życiowego farta. Po dwukrotnym poradzeniu sobie z potwornościami zawartymi w Necronomiconie, nadchodzi dla niego czas, by stawił czoła piekielnym mocom, buszując w klimatach średniowiecznej Anglii.
Tunel czasoprzestrzenny, który w drugiej części wciągnął naszego nieszczęśnika, pierdolnął jego powierzchownością o glebę bardzo mocno, lecz nie aż tak, żeby wybić mu z głowy najważniejsze cechy jego osobowości: cwaniactwo, pyszałkowatość i totalną olewkę dla tego co naprawdę ważne. Wysłany z misją odnalezienia „Księgi Umarłych”, by za jej pomocą wrócić do swoich czasów, sprowadza na siebie i całą Anglię plagę umarłych oraz złego sobowtóra, którego z finezją i typową dla swego charakteru uprzejmością, rozczłonkował przymocowaną do przegubu piłą łańcuchową.
To, że wasz skromny, jak państwowy urzędnik recenzent niezbyt przepada za typowym, slapstickowym humorem, prezentowanym przez Sama Raimi’ego, nie znaczy, że nie docenia walorów w nim zawartych. Jest to dzieło specyficzne, często absurdalne, ale przede wszystkim zabawne.
Obowiązkowa pozycja dla osób, pragnących zapoznać się ze staromodnymi produkcjami, określanymi dziś jako kultowe.

Dla zainteresowanych:
http://www.youtube.com/watch?v=UD_82kvQLkA

Werdykt:Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.