Zarżnięci żywcem / The Cottage

Film dla szukających czystej niezobowiązującej rozrywki przy piwku. Mieszanka gatunkowa:czarna komedia, trochę kina gangsterskiego oraz pastisz w stylu „Dont look up”, „Dead snow” czy  „Asylum”.
W sumie konstrukcją i sposobem spojrzenia na horror mnie osobiście przypomina „Od zmierzchu do świtu”. Pierwsza połowa to kino gangsterskie (tu w wydaniu komediowym) a druga to krwawy pastisz slashera z odpowiednio zdeformowanym zabójcą, campową charakteryzacją, celowo przesadzoną przemocą, muzyką jak z tandetnego dreszczowca i scenami po bandzie ewidentnie ośmieszającymi konwencję obrazów spod znaku mordercy z maczetą/nożem/siekierą.
Obie części filmu w swoich kategoriach wypadają bardzo dobrze. Przez pierwsze 40 minut często wybuchałem śmiechem a momentami śmiałem się do rozpuku (humor przypomina to co widujemy w dziełach Guya Ritchtiego, w „Świętych z Bostonu” itd, naturalnie nie w tak genialnym wydaniu, ale jednak) zaś pastisz w drugiej połowie zrealizowany jest inteligentnie i z jajem .
No i film ma coś co jest rzadkością w slasherach- bohaterów, których da się lubić. Mało tego, postacie są świetne i to zarówno te pierwszoplanowe jak i epizodyczne (azjatyccy kilerzy wymiatają!) Kurde, serio, bohaterowie są rewelacyjni (padniecie jak zobaczycie jak zrealizowany jest archetyp typowej slasherowej blondyny z cyckami i kucykami)
Podsumowując, nie jest to typowy horror, a raczej czarna, slasherowa komedia sprytnie igrająca z konwencją. Osobiście bawiłem się świetnie!

 

http://horroryonline.pl/film/zarznieci-zywcem-the-cottage-2008/922

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.