Robot


ENDHIRAN – ROBOT
Sporo lat żyje na tym świecie, a takiego superbohatera jeszcze nie widziałem. Chiti, robot posiadający talenty stu ludzi, będący połączeniem Supermena, Magneto oraz Cole’a z „Infameous” (kto grał ten skuma) jest głównym bohaterem trwającego prawie trzy godziny, bollywoodzkiego filmu akcji.
Każdy prawdziwy mężczyzna wie, co to bollywood, tak więc nie ma co się na ten temat rozdmuchiwać. Ważne jest to, że pomimo znacznej ilości piosenek zawartych w filmie, ogląda się go naprawdę przyjemnie. 
  Już gadam o co tu biega. Pewien naukowiec tworzy robota, który pomimo wszystkich swoich zalet potrafi się zdezorientować wykonując sprzeczne ze sobą rozkazy, co więcej musi nauczyć się tego czym są ludzkie zachowania i uczucia, by pojąć ich prawdziwą naturę i nie być zagrożeniem dla ludzi.
  A że potrafi wszystko to co zwykły człowiek i jeszcze więcej, wdaje się nawet w pogawędki z komarami, które jak się okazuje, komunikują się ze sobą i nie czują żalu kąsając ludzi.
Dziwne są jednak przedstawione tutaj nawiązania kulturalne, które ciężko załapać europejczykowi. Kiedy Chiti ratuje z pożaru młodą dziewczynę, która podczas pożaru leżała w wannie, po wyniesieniu jej w stroju Ewy poza strefę zagrożenia czyn ten odnotowany był jako haniebny.

 Upokorzona swoją publiczną nagością dziewczyna ucieka tylko po to, by zostać potrącona przez ciężarówkę. Cóż, co kraj to obyczaj.

Co mogę zaliczyć na plus?
Ciekawą fabułę, zabawne dialogi, niezłe sceny walki, kwestie utożsamiania się maszyny z człowiekiem oraz bardzo fajne motywy transformacji.

Minusów o dziwo wiele nie ma, wspomnieć można tylko o dość licznych scenach tańca/śpiewu (dla niektórych), o długim czasie projekcji i co najwyżej przeciętnych, choć naprawdę cieszących oko efektach specjalnych.

Finalnie rzecz biorąc, bawiłem się podczas seansu naprawdę bardzo dobrze (ku mojemu ogromnemu zdziwieniu) i polecić go mogę tym, którzy są w stanie przymknąć oko na specyficzny styl produkcji, jak i na minusy wymienione powyżej. 
Dla zainteresowanych:
http://www.youtube.com/watch?v=PoPv-Ss6YbI
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.