Książe ciemności

PRINCE OF DARKNESS

KSIĄŻĘ CIEMNOŚCI

Szatan był już przedstawiany w wielu postaciach i odmianach. Było ich tyle, że nie chce mi się ich nawet wymieniać, z resztą każdy z was chapnął kilkanaście filmów, w których jego rogata doskonałość panoszył się po naszym świecie.
W tej produkcji, sygnowanej nazwiskiem Johna Carpentera nasz wesoły władca piekieł przedstawiony jest jako zbiornik wypełniony zieloną breją… Nie ma się z resztą co dziwić, bo pomimo swej ciekłej formy używa on sobie na rodzaju ludzkim niczym zboczony pastuch na owieczkach.
Za pomocą swych zdumiewających umiejętności bierze w posiadanie ciała i dusze studentów, którzy pod przewodnictwem pana profesora starają się odkodować starą księgę, która zawiera wskazówki dotyczące przyszłości naszego gatunku.
Ta okazuje się być niewesoła, ponieważ zwiastuje nadejście władcy ciemności i zagładę ludzkości. Czy dzielne studenciaki dadzą radę mrocznemu panu? No jasne, z tym że sami nielicho przy tym ucierpią.
O ile sam pomysł zbyt oryginalny nie jest, to oglądało się to przyzwoicie, choć nie jakoś zjawiskowo, a na uwagę zasługuje fajna końcówka i kilka krwawych scen. Spodziewałem się co prawda nieco lepszego kina, ale nie ma na o narzekać.

Dla zainteresowanych:
 https://www.youtube.com/watch?v=D5I3Lt8PwyQ

Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

1 komentarz

  1. To naprawdę dobry film. Zdecydowanie warto go oglądać na trzeźwo. Pamiętam dobrą muzę, pełen schizy początek i fajny klimacik. Pamiętam też jak kaseta vhs krążyła po osiedlu z tym filmem 🙂 Moje wspomnienia to z pewnością "Toż to Hollywood" 🙂

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.