Jonasz

Powieść Jamesa Herberta (a właściwie obszerne opowiadanie) pt. Jonasz zakupiliśmy w naszym ulubionym antykwariacie skuszeni faktem, że inna (i jedyna) książka tego autora, którą czytaliśmy dawno temu, była FENOMENALNA!
„Jonasz” jest opisywany jako horror i niestety to gruba pomyłka. Jest to raczej kryminał z elementami nadprzyrodzonymi. I o ile aspekty kryminalne są ciekawe i dają radę (autor ma pojęcie o czym pisze) o tyle elementy horrorowe pojawiają się dopiero na końcu, są jakby na doczepkę i nie trzymają się kupy. Co prawda opisy makabry w ostatnim rozdziale są soczyste, ale pasują jak kwiatek do kożucha. Gdyby to miał być kryminał/ thriller to ok, ale w tym przypadku „horrorowość” wszystko psuje.

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.