Ichi Zabójca / Koroshiya 1 / Ichi the killer

Manga…, na sam dźwięk tego słowa pojawia się uśmiech na twarzy , a przed oczami pojawia się Goku 😀

Cudowne lata 90te, Yattaman, Yattodetaman, Captain Tsubasa, Gigi la trottola, Dragon Ball i wiele innych – chwała za kanały Polonia 1 i RTL7. Człowiek dorastał na anime, a fascynacja sagą Dragon Ball urosła do tego stopnia, że zrywało się ze szkoły by zobaczyć kolejny odcinek.

Jednak manga to nie tylko bajki dla dzieci, a doskonałym tego przykładem jest przepełniony przemocą komiks Hideo Yamamoto – „Koroshiya 1″ na podstawie, którego powstał film „Ichi the Killer” (reż. Takashi Miike).

Ichi

 

Jak to często bywa film nie musi być dokładnym odzwierciedleniem pierwowzoru, dlatego też Miike pobawił się trochę konwencją, groteską, oszukał widza, a na piedestał wyniósł bezwzględnego, masochistycznego sadystę, spychając tym samym głównego bohatera na drugi plan.

 

kakihara

 

W komiksie było wiadomo co jest dobre, a co złe. Z jednej strony Ichi – główny bohater szukający wewnętrznego spokoju, normalnego życia, zabójca rozprawiający się kolejno z członkami Yakuzy, którym kierował Jijii (mastermind) , z drugiej strony Kakihara – czarny charakter z bliznami na twarzy, rozciętymi policzkami, lubujący się w zadawaniu bólu.

W filmie Kakihara przedstawiony jest w sposób budzący zainteresowanie, ale i sympatię, z kolei Ichi wygląda jak opóźniony w rozwoju zboczeniec, nie panujący nad emocjami, który po prostu wpada i robi rzeź…

ichi-the-killer-10-most-shockingly-violent-movies

Mindfuck w najlepszym wydaniu  🙂

Fabuły zdradzać nie chcę, ale muszę zatrzymać się przy zakończeniu. Miike zagrał tutaj wszystkim na nosie pozostawiając widza snującego domysły. Owszem, kino azjatyckie przyzwyczaiło do zaskakujących zakończeń, ale to co nam tutaj pokazano przywołuje na myśl jedno -> WTF ?!??!

 

 

Połączenie czarnej komedii z elementami gore, ukazujące Yakuzę w dość specyficzny, groteskowy sposób.

Sikająca krew, latające flaki, ostre cięcia, perwersja, tortury i Kakihara – taki trochę niespełniony bohater tragiczny. Tak, polubiłem tego psychola – 10/10 🙂

Film bez głębszego przekazu, ma po prostu szokować…

Oczywiście polecam 🙂

 

 

http://horroryonline.pl/film/ichi-zabojca-koroshiya-1-ichi-the-killer-2001/1036

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.