Pięść, kopnięcia i źli

THE FIST, THE KICKS & THE EVILS
 –
PIĘŚĆ, KOPNIĘCIA I ŹLI

Na początku chciałbym przeprosić za iście jugosłowiański plakat oraz za dziwaczne tłumaczenie. Nie zrobiłem tego z wrodzonej przekory, ale jeśli angielska wersja tytułu brzmi niedorzecznie, to z polską zawsze jest jeszcze gorzej.
Dobra, koniec próżnej bazgraniny, jedziemy z tym koksem!
Szajka bezwzględnych szubrawców bez żadnego zaproszenia wparowuje do szkoły jednego z lokalnych mistrzów Stylu Żurawia i oklepuje maskę nauczyciela.
Jakby mało było im ulicznych jatek, wkrótce pozbawiają życia doktora, który miał jedną wspólną cechę z upadłym mistrzem.
Mianowicie obaj byli ekspertami we wspomnianym stylu walki i najwyraźniej przedstawiciele szkoły Tygrysa mieli jakiś uraz z dzieciństwa, czego efektem była nienawiść do ludzi majtających odnóżami na podobieństwo ptaków.
Gdy doktorek na wieki jednoczy się z glebą, jego syn pobiera nauki u kogo tylko może, by w końcu zmierzyć się z prawą ręką przywódcy złych chłopców (w tej roli Bolo Yeung), a zaraz po tym naklepać jemu samemu.
Choć początkowo sceny walki bardziej przypominały grę w „koci łapci” niż efektowną tłuczkę, to im bardziej filmidło się rozkręcało, tym lepszej jakości starcia były prezentowane.
Nie ma tu nic oryginalnego, ale nie o to chodzi w takiego typu filmach. Jeśli nie przepadacie za kinem kopanym, dokupcie sobie jeszcze jedno piwko, ot tak dla pewności.

Dla zainteresowanych:
 https://www.youtube.com/watch?v=RR3gg6oDUaU

Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

2 komentarze

  1. Chylę czoła przed Twoim wyrafinowanym gustem filmowym.

    Odpowiedz
  2. Żartujesz? Ja sam chylę czoła przed sobą. Przecież to istna śmietanka kinematografii.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.