Naród wampirów

VAMPIRE NATION – NARÓD WAMPIRÓW

Pierwsze skojarzenie, jakie rzuciło mi się na mózg po kilku pierwszych minutach oglądania było (jak się później okazało) zupełnie trafne. Wytwórnia Syfy skopiowała kilka pomysłów z True Blood oraz Blade’a i wyprodukowała horrorek na potrzeby telewizji. 
Podobieństw jest tutaj niemało, potomkowie wujka komara (którego żonka setki lat temu złożyła jajeczka w niewielkim bajorku) wyszli z ukrycia, kiedy na świecie pojawiła się syntetyczna krew. Jako tako po japońsku żyli z ludzkością, dopóki zarówno jedni jak i drudzy nie zaczęli ginąć rozszarpani przez dziwne monstrum. 
Od tego czasu świeżo wyciągnięci z pierdla łowcy wampirów łączą siły z łowcami ludzi (to ci z przydługimi siekaczami) i pomimo różnych animozji, wynikających z różnic w doborze menu, starają się jakoś ze sobą współpracować.
Choć tępota i „oryginalność” owego pomysłu tęgo piździ po goglach, sytuacje ratują całkiem niezłe efekty specjalnej troski, parę zabawnych gadek i nieźle poprowadzona narracja. Film praktycznie nie nuży, brak tu dodanych na siłę i jakże wkurwiających waszego zajebistego recenzenta przekombinowanych genetycznych mieszanek typu wampirołak, czaromagodziejka-zombie czy mściwy duch kuternoga.
Chociaż wszystko podane jest w dość banalnym i mało pikantnym sosie, ogląda się to naprawdę bardzo przyjemnie. Dla fanatyków wampirzych klimatów już po jednym piwku, dla zwolenników bardziej przyziemnych produkcji proponuję podwójną dawkę.
Dla zainteresowanych:
http://www.youtube.com/watch?v=8P-Oe8TiuqY
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.