Czcigodni

THE HALLOW
CZCIGODNI

 

Ci z was, którzy interesują się dziwactwami naszego świata lub też oglądają czasem programy przyrodnicze mogli słyszeć o pewnym zajebistym grzybku zwanym maczużnikiem. Są to pasożyty dopadające insekty, takie jak mrówki, które pod ich wpływem wspinają się na drzewo rosnące nad mrowiskiem, wgryzają się w łodygę liścia i umierają.

Ale to nie wszystko! Po pierwsze to sam grzyb zmusza je do takiego działania, a po śmierci nosiciela z jego ciała wyrasta szypułka, przez którą zarodniki mogą zainfekować kolonię mrówek poniżej. Jeśli nie jest to dla was przerażające, to coś jest chyba z wami nie tak.

Ten sam pomysł został wykorzystany w recenzowanym tu filmie, z tą różnicą, że ofiarami grzyba stają się ludzie i zwierzęta, a tą czadową techniką manipulacji posługują się stworzenia zamieszkujące lasy Irlandii, które zazdrośnie strzegą swych leśnych terenów przez nieproszonymi gośćmi.

hallow2.jpe

Gdy pewien facet przeprowadza się w te rejony, by zająć się wycinką drzew nie podejrzewa, że on sam i jego rodzina będą mieli srogo przewalone, o ile nie posłuchają miejscowych i nie znajdą sobie innego miejsca do życia. Myślicie że posłuchają? Ano pewnie, że nie.

Konflikt między stworami z lasu a upartą familią zaostrza się do tego stopnia, że monstra zaczynają nachodzić ich we własnym domostwie, a jako swą główną broń wykorzystują wspomnianego przeze mnie pasożytniczego grzyba, który niejedno potrafi.

halll

Pomysł z wykorzystaniem maczużnika został już rewelacyjnie wykorzystany w grze komputerowej „The Last of Us” i kwestią czasu było przeniesienie go do filmu ocierającego się o horror. Tutaj zamysł sprawdza się naprawdę porządnie, a do tego zarówno plenerki, klimat jak i stworzenia prezentują się zacnie.

Do tego filmidła możecie zasiąść już po zakupieniu jednego piweczka, a to nieczęsto zdarzało mi się ostatnimi czasy.  W każdym razie, jest bardzo pozytywnie.

P.S. Zamiast trailera do filmu zarzucam wam kilkuminutowy filmik prezentujący maczużnika w akcji, jest co oglądać!

Dla zainteresowanych:
Werdykt:

Podobało Ci się?

0 0

3 komentarze

 1. Ten film naprawdę istnieje!
  A ja już doszukiwałem się kolejnej ściemy 😛

  Odpowiedz
 2. Widziałem go na prywatnym pokazie w Los Angeles, także wiesz 😉

  Odpowiedz
 3. No, no… przekonałeś mnie. Wiele już takich dziwacznych westernów widziałem i to faktycznie sztuka robić wariacje z tym gatunkiem 🙂

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać tych tagów HTML i artrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Utracone hasło

Podaj swój adres e-mail. Po zatwierdzeniu formularza wyślemy do Ciebie wiadomości z linkiem, który umożliwi Ci utworzenie nowego hasła.